Haber

Rotterdam Belediyesi’nden Türkiye’ye anlamlı destekRotterdam’da belediye binasına Türk bayrağı asılarak yarıya indirildi

– Rotterdam Belediyesi’nden Türkiye’ye manalı destek

Rotterdam’da belediye binasına Türk bayrağı asılarak yarıya indirildi

ROTERDAM – Hollanda’nın Rotterdam kentinde dün İstanbul’da düzenlenen bombalı terör saldırısında hayatını kaybedenler için Rotterdam Belediyesi binasına Türk bayrağı asılarak yarıya indirildi.

İstanbul’da terör örgütü PKK/ YPG tarafından düzenlenen bombalı taarruzun akabinde Hollanda’nın en büyük ikinci kenti olan Rotterdam’dan Türkiye’ye anlamlı bir destek geldi. Rotterdam Belediyesi binasına asılan Türk bayrağı, terör saldırısında hayatını kaybedenler için yarıya indirildi. Rotterdam Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Rotterdam belediye binasına asılan Türk bayrağı yarıya indirildi. Düşüncülerimiz İstanbul’daki hücumda hayatını kaybedenler ve yakınlarıyla” denildi.

Öte yandan, Belediye binası önünde terör saldırısına ilişkin tepkisini gösteren Türk vatandaşı Bülent Türker “Burası Rotterdam. Türkiye’deki terör olaylarından dolayı Rotterdam belediyesi gördüğünüz gibi belediye binasına Türk bayrağını astı ve yarıya indirdi. Biz terörü lanetliyoruz, ne mutlu Türk’üm diyene diyoruz” dedi.

İstanbul Taksim’de bulunan İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı atakta 6 kişi hayatını kaybetmiş, 2’si ağır 81 kişi de yaralanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu