Teknoloji

Google Play’deki Gerçekten Güvenli VPN Uygulamaları Rozet Taşımaya Başlayacak

ABD merkezli teknoloji devi Google, Android ekosisteminin resmi uygulama mağazasıdır. Google Oyun mağazası Kendisi için değerli bir karar verdi. Bazen devlet kısıtlamaları nedeniyle, bazen de kullanıcıların kendilerini korumak için tercih ettiği VPN uygulamaları artık Google Play Store’daki listeleme sayfalarında listeleniyor. Rozet taşıyacaklar . Peki bu rozet tam olarak ne işe yarayacak?

Google geçmiş açıklamalarında Android ve Google Play Store ekosisteminin daha sadık Bunu gerçekleştirmek için bazı sözler verdi. Söz konusu yeni rozetlerin amacı da tam olarak bununla ilgili. Daha sonra uygulama mağazasına yüklendi ve bağımsız taraflarca test edilmiştir VPN uygulamaları, güvenlik testlerini geçmeleri durumunda bir rozetle görüntülenecektir. Kullanıcı bu rozeti gördüğünde VPN uygulamasının güvenilir olduğunu anlayacaktır.

Google Play Store’daki rozetler böyle görünecek

Diyelim ki bir VPN uygulaması yüklemek istiyorsunuz ancak bu uygulamanın güvenli olup olmadığından emin değilsiniz. şüphelerin orada. Google Play Store’a gelen yeni özellik bu şüpheleri ortadan kaldıracak türden. Çünkü uygulama sayfasına girdiğinizde uygulamanın bağımsız test kuruluşları tarafından test edildiğini açıklayan ve ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla bilgi sağlayan bir mesaj çıkıyor. rozet sergilenecek . Google’a göre bu rozete sahip VPN uygulamaları diğerlerine göre daha güvenilirdir.

Google One, ExpressVPN ve NordVPN gibi en popüler yazılımların bağımsız inceleme testlerinden zaten geçtiğini belirten Google, hâlâ bağımsız güvenlik testinden geçmiyor. geçmiyorÇok sayıda VPN uygulaması var ve bu uygulamaların geliştiricilerinin rozet kazanması gerekiyor. harekete geçmeleri gerekiyor söylenmiş. Android telefon kullanıyorsanız ve sırf güvenlik nedeniyle VPN kurmaktan çekiniyorsanız Google’ın yeni sistemi sayesinde güvenilir bir uygulama bulabilirsiniz.

luleburgaz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu