Haber

17 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası tanıtım toplantısı İstanbul’da yapılacak

İstanbul’da yapılacak 17 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı yapıldı.

İstanbul Başakşehir Spor Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Lideri Erdem Eroğlu, Dünya Güreş Birliği (UWW) Avrupa Yürütme Kurulu Üyesi ve UWW Protokol Yöneticisi Başkanı Yakşi, UWW Teknik Delegesi Peter Basca, UWW Hakem Delegesi Mohamed, 31 Temmuz – 6 Ağustos Güreş Kompleksi’nde. Kamel Bouaziz ve UWW Tıp Doktoru Stefan Hristov Strugarov katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada TGF Lideri Erdem Eroğlu, Türkiye Güreş Federasyonu’nun kuruluşunun 100. yıl dönümünün önemine vurgu yaparak, “UWW Lideri Sayın Nenad Laloviç ve yönetim kuruluna teşekkürü bir borç bilirim. 60 ülkeden 600’den fazla sporcunun katılımıyla rekor kıran bu şampiyonayı bizlere kazandırdıkları için yöneticilerimize teşekkür ederiz.Son yılların en kaliteli 17 Yaş Altı Şampiyonası olacak. Bu yaş kategorisi bizim için önemlidir. Çünkü sporcularımız bu yaşlarda kendilerini gösterecekler ve geleceğimizi onlarla birlikte şekillendireceğiz. Yeni şampiyonların çıkmasını istiyoruz. Genç kardeşlerimiz de buradan geçiyor.” dedi.

Türk güreşinin 100. yılını cuma günü Pullman Otel’de birbirinden değerli isimlerle kutlayacaklarını kaydeden Eroğlu, “Olimpiyat şampiyonları, eski başkanlar, teknik direktörlerimiz burada olacak. Bu mutlu günü hep birlikte kutlayacağız. Rıza (Kayaalp) ve Taha (Akgül) de burada olacak.” terimleri kullandı.

“Hedefimiz bu yaştaki gençlerimizin önümüzdeki yıllarda ülkemizi temsil etmesi”

Bu düzenlemenin bir fırsat olduğunu dile getiren Eroğlu, “‘Gençlerimiz, geleceğimiz’ mottosuyla ilerliyoruz. Hedefimiz bu yaştaki gençlerimizin önümüzdeki yıllarda da ülkemizi temsil etmesi. Ayrıca konuk ağırlıyoruz. Onlarca ülkeyi kendi evimize getiriyor ve ülkemizi tanıtıyoruz.” söz konusu.

Sporcular yarın şampiyonanın ilk gününde saat 11:00’den itibaren Grekoromen stilde 48-55-65-80-110 kiloda mindere çıkacak. Şampiyonanın açılış töreni saat 17.15’te yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu